Google Samsung’u rahat bırakmıyor, biz varken 1 numara olamazsınız

Google, Pixel 9 serisi kapsamında katlanabilir bir telefon modeli üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Önceki model olan Pixel Fold’un ardından, yeni nesil katlanabilir telefonun adının Google Pixel 9 Pro Fold olacağı belirtiliyor. Pixel 9 ve Pixel 9 Pro‘nun kod adları “tokay” ve “caiman” iken, yeni katlanabilir model “komodo” ve “comet” kod adlarına sahip. Bu model, içerisinde 8.02 inç büyüklüğünde bir katlanabilir ekran barındırırken, dış kısmında 6.29 inç boyutunda bir kapak ekranı bulunuyor.

Google Pixel 9 Pro Fold‘un, daha önceki modellerle benzer tasarıma sahip olacağı ve Pixel 9 serisine uyumlu bir görünüm sergileyeceği ifade ediliyor.

Google Samsung’u rahat bırakmıyor, biz varken 1 numara olamazsınız

Yeni modelde Tensor G4 yonga seti kullanılacak ve cihaz, 16 GB LPDDR5 RAM ile 256 GB UFS 4.0 depolama alanına sahip olacak. Ayrıca cihazda Pixie AI asistanı bulunacak. Katlanabilir telefonun, bu yılın ekim ayında tanıtılması bekleniyor.

Yeni Google Pixel 9 Pro Fold‘un donanım özellikleri ve tasarımı, kullanıcılara yüksek performans ve geniş ekran deneyimi sunmayı amaçlıyor. Bu model, özellikle geniş iç ekranı ve işlevsel dış ekranı ile dikkat çekiyor. Pixel serisinin bu yeni üyesi, Google‘ın katlanabilir telefon pazarındaki varlığını pekiştirmesi açısından önemli bir adım olarak görülüyor. Tasarım ve donanım özellikleriyle kullanıcılarına yüksek teknoloji deneyimi vaat eden bu cihaz, piyasaya sürüldüğünde büyük ilgi görmesi bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir